Viinitie Weinbörse tulee jälleen 24. maaliskuuta 2025

Viinitie Weinbörse tulee jälleen 24. maaliskuuta 2025

Viinitien Weinbörse järjestetään jo kolmatta kertaa ja tänä vuonna saamme iloksemme paikan päälle pitkäaikaisen tuottajakumppanimme ja yhden Saksan upeimmista viinintekijöistä, Caroline Spanier-Gillotin. 

Aiempien vuosien tapaan kyseessä on avoin tasting, joka järjestetään toimistollamme Lönnrotinkadulla kello 13:00-17:00 ja paikalle voi saapua koska tahansa tapahtuma-aikana omien aikataulujen mukaisesti. Maistettavana on Saksan viinien parhaimmistoa ja maistettavia viinejä on noin 50, mukana myös valikoimamme ulkopuolisia herkkuja. 

Tapahtumaan osallistuvien on mahdollista ostaa valittuja viinejä erilliseen kampanjahintaan, joka on voimassa vain tapahtumapäivänä. Koko maistettavissa oleva valikoima löytyy allaolevista linkeistä.

Ennen avointa tastingiä järjestetään myös BattenfeldSpanier & Kühling-Gillot -masterclass Caroline Spanier-Gillotin johdolla. Masterclass starttaa kello 11:30 ja kestää noin kello 13:00 asti.

Ilmoittaudu mukaan niin masterclassiin kuin avoimeen tastingiin alla olevien linkkien kautta.

Kello 11:30-13:00 BattenfeldSpanier & Kühling-Gillot -masterclass

Tutustu masterclassin viineihin ennakkoon täällä

Kello 13:00-17:00 Weinbörse open tasting

Tutustu Weinbörsen viineihin ja erikoistarjouksiin ennakkoon täällä

Vanhemmat artikkelit
Uudemmat artikkelit
Sulje (esc)

Popup

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Hei, tervetuloa viinien maailmaan!

Verkkokaupamme sisältö on vain täysi-ikäisille.

Ravintola-asiakkaat, muistattehan kirjautua verkkokauppaan!

Hae

Lisätty ostoskoriin